Konum

Kartal/İstanbul

İletişim Bilgileri +90 538 878 95 94 hello@hakanuslu.com.tr
Sosyal Medya

Freelance web tasarım; Temelde freelance “serbest,bağımsız çalışan” manasına gelir. Ancak freelance yalnızca web tasarım piyasasında kullanılacak olan bir tabir değildir. Ağırlıkla online pek çok iş piyasasında freelance çalışma biçimi görülür. Bunların en başında gelenler; freelance web tasarım ve fotoğrafçılık, grafik tasarım, arama motoru optimizsayonu uzmanı vb. Listeyi uzatabiliriz. Freelance web tasarım hizmetlerinin yaygınlaşmasından sonra freelance çalışma biçimi bu web tasarım sektörüyle özdeşleşmiş durumda olduğu için artık beraber anılır oldu . Bende 2012 senesinden bugüne freelance olarak çalışan bir web tasarımcıyım.

FREELANCE WEB TASARIMIN AVANTAJLARI NELERDİR ?
İnternetin icadı ile başlayan web teknolojileri serüveni bu mecraya duyulan ihtiyaç sebebi ile web tasarım sektörü senelerdir hızla gelişmekte. Var olan bu ihtiyacı ilk olarak web tasarım ajansları karşılamaktaydı. Ancak seneler içinde bu sektörde hizmet sunan çalışanlar kendilerini geliştirerek bir ajans bünyesine bağlı kalmaksızın çalışma hayatına katıldılar. Temelde hizmet aynı olmasına karşılık yanında getirdiği pek çok avantaj ile freelance web tasarım sektörü hızla büyüdü. Bu çalışma biçiminin en büyük avantajları arasında ise ajanslara ödenen ücretin çok daha az miktarı ile aynı hizmeti alabilmektir. Ajanslar kendi içerisinde bir takım maliyetleri olduğundan dolayı (istihdam, vergi, barındırma giderleri vb.) yapılan iş üzerine bu giderleri de yansıtarak bir ücret politikası belirler. Bu genellemede pek çok müşteri için yüksek bir tutar olarak değerlendirilir. Ancak freelance web tasarımcılar ise gider gözetmeden yalnızca iş başına ücretlendirme yaparak, maliyetleri düşürür ve bu da web tasarım ihtiyaç sahiplerinin cebini mutlu eder.

FREELANCER İLE ÇALIŞIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?
Freelance web tasarım hizmeti, çalıştığınız freelancer tasarımcıya göre değişiklik gösterebilir. Bu çalışma biçiminde kişilik ve referans çok önemli. Hizmet alacağınız freelancerı seçerken muhakkak sizin projenizden önce yaptığı çalışmaları incelemeniz gerekir. Gerekli durumlarda bir iş protokolü iki taraf içinde artı olabilir. Proje sonunda hüsrana uğramamak için muhakkak referansların ayrıntılı olarak incelenmesi ve iş teslim süresisin daha önce belirlenmesi sizin adınıza yararlı olacaktır. Bu faktörleri göz önüne alarak hizmet alacağınız projelerde hataları en aza indirebilirsiniz.

yeni bir proje başlatmak için hemen teklif formunu doldurabilirsiniz.

Beraber çalışalım

Teklif Formu
  • right image
  • Left Image