Konum

Kartal/İstanbul

İletişim Bilgileri +90 538 878 95 94 hello@hakanuslu.com.tr
Sosyal Medya

Google, 2015 yılından bu yana alan adı kayıt hizmetini beta sürümde sunuyordu. Google yaptığı yeni bir açıklamayla Google Domains‘in artık beta sürümden çıkarttıklarını ve genel kullanıma sunduklarını duyurdu.

Bununla birlikte artık bu pazarda çok büyük bir oyuncu daha dengeleri değiştirmek üzere. Arkasındaki mali ve operasyon gücünün ne denli büyük olduğunu bildiğimiz Google bu pazarda liderliğe oynayacak hamlelerine devam edecektir.

Şu an piyasadaki firmalara nazaran en düşük fiyatı sunduğunu belirtmek isterim. Başlangıç olarak 75 TL gibi bir ücret ile domain almanızı ve varsa domainlerinizi transfer etmenize imkan tanıyor.

Google Domains ne sunuyor?

300’den fazla alan uzantısı arasında seçim yapın
Tüm dünyanın daha web sitenize girmeden size dair her şeyi görüp öğrenmesini sağlayın. .com’dan .design ve .app’e kadar uzanan seçeneklerle işletmenizin bir adım öne çıkmasına yardımcı olacak açıklayıcı bir alan uzantısıyla kendinizi ifade edin.

Kayıtlı tüm kullanıcılara bildirim göndererek konu ile ilgili detaylara yer veren Google, üstelik betadan çıkışa özel Google’dan indirim kuponu paylaşımını da yaptı. Yeni bir domain almak ya da domain transfer etmek isteyen tüm kullanıcılarının yararlanabileceği indirim kuponu yüzde 30 oranında bir fiyat avantajı sağlıyor.

Alan adı satın alma

Google Domains’in kullanıma sunulduğu ülkelerde alan satın almak için Google Domains’i kullanabilirsiniz. Varsayılan olarak, Google Domains bir yıllık kayıt süresi sağlar ve sizi otomatik kayıt uzatmaya dahil eder (aşağıdaki 6. adım).

Alan satın almak için şu talimatları uygulayın:

 1. Kullanılabilir bir alan arayın. Satın almak istediğiniz alanı belirleyin.
 2. Sepete ekle‘yi  tıklayın.
 3. Alışveriş sepetinizi gözden geçirmek için Sepeti görüntüle‘yi tıklayın. Bir alanı kaldırmak için alan adının yanındaki çöp kutusu simgesini Sil  tıklayın.
 4. Bazı alanlar (ör. .US ve .CA) ek bilgi sağlamanızı gerektirir. Bilgi gir‘i tıklayarak ek bilgiler sunabilirsiniz.
 5. Bir gizlilik seçeneği belirleyin.
 6. Google Domains varsayılan olarak sizin için Otomatik kayıt uzatma özelliğini etkinleştirir. İsterseniz bu seçeneği devre dışı bırakabilirsiniz.
  Otomatik kayıt uzatma, ödeme zamanını kaçırmadan alanınızı elinizde tutmanıza yardımcı olur. Otomatik kayıt uzatma özelliği açık olduğunda Google, her yıl alanınızın süresinin dolmasına yakın tarihlerde hesabınızdaki ödeme yöntemini otomatik olarak faturalandırır. Kayıt uzatma seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.
 7. Alışveriş sepetinizin altında yer alan Öde‘yi tıklayın.
 8. Alan için İletişim bilgilerini girin veya düzenleyin.
 9. Ödeme yönteminizi seçin.
 10. Satın al‘ı tıklayın. Kaydınızın işleme alınması birkaç dakika sürebilir.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yeni bir proje başlatmak için hemen teklif formunu doldurabilirsiniz.

Beraber çalışalım

Teklif Formu
 • right image
 • Left Image